KRE8R - přeměna tvůrčích dovedností na udržitelné podniky


KRE8R 4

 

Projekt rozvíjí učební osnovy zaměřené na podnikání vytvořené na míru pro mladé lidi, kteří chystají kariéru v odvětví kreativního průmyslu. Podnikání podporuje inovace, konkurenceschopnost, vytváření pracovních míst a ekonomický růst. Umožňuje proměnit nové inovativní myšlenky v úspěšné podnikání a napomáhá odhalit osobní potenciál jednotlivců.

 

 

O projektu:

Tento projekt spolupracuje se zúčastněnými zeměmi na rozvoji, sdílení a předávání osvědčených a inovativních přístupů v oblasti vzdělávání a odborné přípravy aktivit začínajících podnikatelů. Projekt poskytuje školení pro rozvoj podnikání 10 začínajících tvůrčích podnikatelů v každé partnerské zemi během životního cyklu projektu. Projekt rozvíjí a testuje celou řadu přístupných on-line učebních platforem, které budou podporovat vzdělávání a školení i ve vzdálených venkovských lokalitách. Každá partnerská organizace uspořádá animační workshop ve svém místě působení s úkolem spojit tvůrčí podnikatele a odborníky v oblasti odborného vzdělávání a přípravy.

Jedním z nejdůležitejších rysů současné krize zaměstnanosti je vysoký počet absolventů, kteří v současné době pracují pod úrovní svých dovedností a výše vzdělání. Na klíčovou roli, kterou začínající podniky hrají v řízení hospodářského rozvoje a vytváření pracovních míst, je stále více kladen důraz. Výrobní dělníci jsou postupně nahrazováni tvůrčími lidmi, kteří pro práci využívají schopnosti si představit, vytvořit, inovovat. V tomto novém, doigitálním, světě nehmotná hodnota určuje stále více materiálovou hodnotu, protože spotřebitelé hledají nové a obohacující zkušenosti.

 

Partneři projektu:

Acrosslimits

BALLYBEEN Womens centre

RightChallenge

Centrum pro komunitní práci Severní Morava

Spektrum educational center

Boréal innovation

The Rural Hub

 

Doba realizace projektu:

1. 12. 2017 - 30. 11. 2019

 

Kontakty:

Předseda:

Ivo Škrabal - tel: +420 777 793 714, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Koordinátor projektu

Lucie Spoustová - tel: +420 775 764 419, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

CpKP Severní Morava podpořili