Týden pro sebe

IMG 1657V závěru května mělo13 rodin z Dobříšska, Hořovicka a Sedlčanska,které pečují o děti a mladé lidi se zdravotním postižením možnost účastnit se psychorehabilitačního a vzdělávacího pobytu, který se konal v krásné přírodě na břehu řeky Otavy ve Střelských Hošticích. Setkání zorganizovalo Centrum pro komunitní práci střední Čechy v rámci projektu Pečovat a žít doma je normální – podpora neformálních pečovatelů. Program zajišťoval tým odborníků a asistentů z Alfa human servis, organizace, která má 16 let zkušeností s podporou pečujících a jejich rodin.

Pobyt si užili rodiče, prarodiče i děti. Dospělí se vzdělávali v různých tématech a učili se jak pracovat se stresem a předcházet vyčerpání z náročné péče o dítě s postižením. Součástí programu byl nácvik dechových cvičení a relaxačních technik i individuální konzultace.

Hendikepované děti se za podpory asistentů účastnily programu, ve kterém nechyběly pohybové a výtvarné aktivity, táborák a soutěž o získání lodního lístku. Největší radost měly ze společné jízdy se staršími kamarády po řece v kánoích. Všechny zúčastněné rodiny hodnotily pobyt velmi kladně.

IMG 1665

V rámci realizovaného projektu nabízíme pečujícím, jak o děti a dospělé se ZP, tak o seniory i dlouhodobě nemocné, praktické informace, odborné konzultace a poradenství, podpůrná setkávání pečujících, vzdělávání a další aktivity na kontaktním místě v ZŠ Trnka na Dobříši. Kontaktujte nás na tel.: 775 760 353, 773 661 130.

Za tým projektu Hana Petáková

CpKP střední Čechy realizuje projekt Pečovat a žít doma je normální – podpora neformálních pečovatelů č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_023/0001507. Projekt probíhá od srpna 2016 do července 2018 a je financován z prostředků OPZ a ESF

Logo OPZ

 

 

CpKP střední Čechy podpořili